Trawniki, Warszawa

Myślisz o zmianie wyglądu ogrodu i chciałbyś zacząć od jego podłoża? Dobrze się składa, ponieważ nasze przedsiębiorstwo oferuje rozkładane trawniki. Warszawa lub inna część Polski – odległość jest nieistotna, gdyż niezależnie od lokalizacji klienta, nasz towar dostarczany jest w możliwie szybkim czasie. 

Ponadto trawniki rozkładamy nawet w październiku i listopadzie lub w środku lata, co nie jest możliwe przy sianiu zwykłej trawy. Uprawiane przez nas trawniki w rolkach są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, przyjmują się w miejscach zarówno o dużym dostępie do promieni słonecznych, jak i na terenach słabo oświetlonych. Dużą zaletą jest również to, że łatwo je dopasować do nierównych terenów oraz skarp.

Jak przebiega etap rozkładania trawy?

Trawę transportujemy do klienta tuż po zbiorach, formując ją wcześniej w rolki za pomocą specjalnych narzędzi. Czas gra tu bardzo znaczącą rolę, każde opóźnienie może bowiem przekładać się na utratę jakości trawnika, jego wysuszenie i przebarwienie. Zanim rozłożymy dostarczoną darń, przechowujemy ją w cieniu, a następnie:

  • rozpoczynamy układanie trawy od zewnętrznej strony, czyli od krawędzi np. ogrodzenia lub chodnika,
  • pasy trawy układamy bezpośrednio blisko siebie, ale nie mogą się one wzajemnie pokrywać,
  • w razie potrzeby przycinamy darń przy użyciu ostrych narzędzi,
  • jeśli trawnik instalujemy w czasie upalnej pogody, zraszamy jego powierzchnię, aby uniknąć przesuszenia,
  • po ułożeniu wszystkich pasów trawy, przygniatamy je do podłoża przy użyciu walca,
  • następnie intensywnie nawadniamy trawnik, pierwsze podlewanie jest istotnym etapem, ważne jest, aby darń wchłonęła wystarczająco dużą ilość wody.

Po rozłożeniu trawnika należy odczekać co najmniej kilka dni, aż się zaadoptuje do nowego terenu i dojdzie do trwałego ukorzenienia. 

Siedziba

04-783 Warszawa

ul. Tadżycka 25

trawa z folii, trawa z rolki, producent trawy z rolki

kliknij żeby zobaczyć mapę

Plantacja

06-450

Kondrajec Szlachecki

trawa z folii, trawa z rolki, producent trawy z rolki

kliknij żeby zobaczyć mapę