Trawa na autostrady, Warszawa

Jednym z rodzajów dystrybuowanej przez nas darniny jest trawa na autostrady. Warszawa i okolice to obszar, gdzie przede wszystkim kierujemy naszą ofertę, jednak zachęcamy do współpracy również osoby spoza obszaru stolicy, gdyż nie brakuje na terenie całego kraju nowych inwestycji w dziedzinie infrastruktury drogowej. 

Trawa w rolkach na autostrady znajdzie swoje zastosowanie nie tylko jako pas zieleni na autostradach. Sprawdzi się także przy zadarnieniu poboczy dróg. Skutecznie się przyjmie także na skarpach i zboczach. Poza uniwersalnym zastosowaniem darnina do autostrad ma także wiele zalet m.in.

  • jest przystosowana do różnego rodzaju środowiska i uwarunkowań pogodowych,
  • jest obojętna na susze i nie wymagają częstego nawadniania,
  • jest odporna na zasolenie gleby, co jest nie bez znaczenia zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy powierzchnia dróg jest często posypywana solą drogową
  • przyjmie się na glebach zarówno piaszczystych, jak i suchych – dzięki bardzo silnie rozwiniętemu systemowi korzeni,
  • skład trawy to odpowiednie proporcje wieloletnich gatunków nasion, co wpływa na długotrwałą funkcjonalność trawnika.

Nie tylko estetyczna rola

Trawa na autostrady nie tylko umila kierowcy i pasażerom jazdę. Jej zielony kolor działa kojąco i uspokajająco, jednocześnie nie usypiając, a dodając sił w czasie podróży. Nie odwraca również uwagi od prowadzenia pojazdu, za to oddziela osobę prowadzącą pojazd od innych bodźców. Jest to ważne, ponieważ kierowca, który jest zrelaksowany i nierozproszony, minimalizuje ryzyko wypadku drogowego. Ważną rolą trawy na autostrady jest też ochrona antykorozyjna. Chroni ona powierzchnię przed nadmiarem słońca i wieloma innymi warunkami atmosferycznymi. 

Siedziba

04-783 Warszawa

ul. Tadżycka 25

trawa z folii, trawa z rolki, producent trawy z rolki

kliknij żeby zobaczyć mapę

Plantacja

06-450

Kondrajec Szlachecki

trawa z folii, trawa z rolki, producent trawy z rolki

kliknij żeby zobaczyć mapę